Առողջության համընդհանուր ապահովագրության հիմնադրամի Պայմանագրերի, մեթոդաբանության և որակի կառավարման բաժնի ղեկավար Տիգրան Հովհաննիսյանը և հիմնադրամի ուսուցման թիմն անցկացրել են առկա ձևաչափով վերապատրաստում Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերի բժշկական կենտրոնների ներկայացուցիչների համար։
Վերապատրաստման հիմնական թեմաներն էին առողջության համընդհանուր ապահովագրության համակարգի շրջանակում փոխհատուցման կարգը և սահմանափակումները։
Յուրաքանչյուր հանդիպում մասնակիցներին հնարավորություն է տվել կիսվելու իրենց՝ ԱՀԱ համակարգի գործարկման շրջանակներում ձեռք բերած փորձառությամբ, քննարկելու աշխատանքային գործընթացում հանդիպող տարաբնույթ իրավիճակներ և ստանալու իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները։
Նմանատիպ հանդիպումները շարունակական բնույթ են կրելու և առաջիկայում կանցկացվեն Հայաստանի Հանրապետության բոլոր մարզերում։

Tigran Hovhannisyan, Head of the Contracts, Methodology and Quality Management Division of the Universal Health Insurance Fund, and the Fund’s training team conducted an in-person training for representatives of medical centers in the Syunik and Vayots Dzor regions.
The main topics of the training were the reimbursement procedures and reimbursement limitations within the Universal Health Insurance system.
Each meeting provided participants with an opportunity to share their experience gained through the implementation of the Universal Health Insurance system, discuss various situations encountered in their day-to-day work, and receive answers to their questions.
These meetings will continue on an ongoing basis and will soon be held in all regions of the Republic of Armenia.